10 Parmak Klavye Yazma ve Programı

Yazı yazma teknikleri bölümüne de yer verdiğimiz sitemiz www.yaziyazma.com üzerinde klavyede hızlı yazı yazma için önce kısa bilgilere yer verdikten sonra program tanıtımını da bu bölümde yapıyoruz.

Klavyede 10 parmak yazmak veya hızlı yazı yazmak noktasında temel fikir aynı parmaklara sürekli olarak aynı harflere basılması böylece harflerin yerlerinin kolay ezberlenmesi ve klavyeye bakmadan yazı yazılmasıdır.

Böylece yazan kişi yazarken, elleri klavyeyi kapatsa bile harfleri aramak için üzerine eğilmek zorunda kalmaz. On parmak öğrenmedeki en önemli kurallar klavyeye bakmamak, sürekli aynı harfe aynı parmak ile basmak ve ellerin doğru yerleştirilmesidir.

On Parmak Kullanmanın Yararları ;

Daha az yorulmak.

Daha hızlı yazmak

Bilgisayar başında daha sağlıklı durmak.

Klavyeye bakma zorunluluğunun ortadan kalkması

Şimdi gelelim 10 Parmak Klavye Yazma ile ilgili öğretici alıştırmalar ve pratikler yapabileceğiniz program konusuna.

Ücretsiz Online On Parmak Yazma Programı | klavye kullanımı destek siteleri de olsa da bilgisayarınıza bu konuda kendinizi geliştirmek için çeşitli programlar kurabilirsiniz.

Logo Yazılımın Windows İçin 10 Parmak isimli programı bunlardan birisi.

On Parmak klavye yazı yazmak isteyenler için güzel, kullanışlı ve ücretsiz bir program. 3 seviyesi bulunmakta. Bunlar: acemi, iyi ve profesyonel..Q yada F klavye olarak çalışmak istediğiniz ortamı seçebiliyorsunuz.

Typing Tutor bu konuda size yardımcı olacak başka bir program. Ayrıca inndir.com gibi program sitelerinde on parmak veya klavye kelimelerinde aramalar yaparsanız başka programları da bulabilirsiniz.

"10 Parmak Klavye Yazma ve Programı" yazısı 23 Kasım 2010 tarihinde saat 13:44 sularında "Yazı Yazma Teknikleri" kategorisinde yayınlanmış olup "admin" tarafından yazılmıştır. Ayrıca bu yazıya 2 adet yorum yapılmıştır. .

Siz de yorum veya geribildirim bırakabilirsiniz.10 Parmak Klavye Yazma ve Programı yazısında 2 Yorum Yapılmış

  1. bazen hayat çok zor ama aaslında kendi çabalarınla herşeyi tamamlaya bilirsin bazende kendi ayağın üstünde durmaya çalışırsın ama durumasın çünkü seni bir akılsız sanarlar ama bazen de çok kolay olur örneğin yaşlıları kandırarak kendine bakma işte bu durum çok kötü insanların hepsi kendinin ayağın üstünde durması lazım tabi bu durum zor olabilir ama sizin için zor deyil 10 parmakla yazı yazmada ben bu önerilerilerimi söylüorum herkes iş bulamaz ama hayata yine iş vardır ben bunları buraya niye yazdım çünkü ben bunların hepsini biliyorum sizinlede paylaşmak istedim ama nolur hayata anneniz babanız olmasaa allah korusun kendinizi annenizin yada babanızın yerine koyun ve şunudiyin benim çocuğum karnımda diyerek iş çözülecek…

  2. çok güzel

Yorum Yaz